Výber jazyka

  • Slovak
  • English
  • German
  • Polish

Meniny oslavuje

Nedeľa, 21. apríl 2019

Dnes má meniny Ervín
Zajtra má meniny Slavomír

Prihlásenie


Zabudli ste heslo?

Štatistiky

Návštevníkov: 37632

Štatistiky pre www.saris.eu.sk

TOPlist
TOPlist

Zaujímavé odkazy

Inteligentné webové stránky a redakčný systém pre obce

Slovakia regions

Video

Komentár k videoprezentácii

  Stredná odborná škola zdravotnícka v Prešove si počas svojej existencie vybudovala renomé modernej inštitúcie. Svojim študentom poskytuje kvalitné vzdelanie so širokým uplatnením v zdravotníctve a zariadeniach sociálnej starostlivosti. Absolventi školy sa môžu zamestnať v zdravotníckych zariadeniach doma a v zahraničí. Majú tiež možnosť pokračovať v nadstavbovom štúdiu v odbore diplomovaná všeobecná sestra na tejto škole alebo v bakalárskom a magisterskom štúdiu Fakulty zdravotníctva a ostatných fakúlt Prešovskej univerzity.
Hlavným študijným odborom na škole je štvorročné denné štúdium zdravotnícky asistent, ktorý je určený pre absolventov základných škôl. V oblasti odborných
a všeobecnovzdelávacích predmetov majú študenti zabezpečené moderné pomôcky v učebniach, v ktorých prebieha príprava na budúce povolanie. K dispozícii je dobre vybavené chemické laboratórium. Škola sa môže pochváliť svojou knižnicou a počítačovou učebňou s rýchlym pripojením na internet. Osobitná učebňa je venovaná výučbe cudzích jazykov. Na hodinách telesnej výchovy, sa okrem klasických športových disciplín, venujú aj menej známym športovým disciplínam. Študenti majú k dispozícii telocvičňu, posilňovňu a vonkajšie ihrisko. Manažment, ako aj učitelia a samotní žiaci sa zapájajú do rôznych národných a medzinárodných projektov. Spolupráca so zahraničnými partnermi a školami zvyšuje kvalitu vzdelávania v tejto vzdelávacej inštitúcii.

 

Anketa

Páči sa Vám naša stránka?
 

Predpoveď počasia

Kurzy NBS

Kontextové odkazy

© 2019 Stredná odborná škola zdravotnícka