Výber jazyka

  • Slovak
  • English
  • German
  • Polish

Meniny oslavuje

Piatok, 19. apríl 2019

Dnes má meniny Jela
Zajtra má meniny Marcel

Prihlásenie






Zabudli ste heslo?

Štatistiky

Návštevníkov: 25211

Štatistiky pre www.saris.eu.sk

TOPlist
TOPlist

Zaujímavé odkazy

Inteligentné webové stránky a redakčný systém pre obce

Slovakia regions

Video

Komentár k videoprezentácii

  Štátna vedecká knižnica v Prešove je štátnou rozpočtovou organizáciou zriadenou a riadenou Ministerstvom kultúry SR. Ako verejná kultúrna, informačná, vedecká a vzdelávacia inštitúcia systematicky buduje a sprístupňuje knižničný fond a poskytuje knižnično-informačné služby. Pod súčasným názvom funguje od roku 1954. Dlhé roky sídlila v priestoroch Evanjelického kolégia na Hlavnej ulici. Prevádzky knižnice dnes sa nachádzajú v mestskej pamiatkovej rezervácii na Hlavnej ulici, ale aj na Námestí mládeže v Prešove, kde sú priestory oddelenia knižnično-informačných služieb.

 
Z množstva služieb, ktoré knižnica ponúka, sú pre verejnosť zaujímavé najmä klasické výpožičky dokumentov z vlastného knižničného fondu a medziknižničné výpožičné služby, ktoré v značnej miere rozširujú možnosti pre čitateľov. ŠVK prevádzkuje niekoľko študovní, kde poskytuje konzultačné, poradenské a informačné služby v zmysle zriaďovacej listiny.
 
Víziou Štátnej vedeckej knižnice je byť modernou kultúrnou a informačnou inštitúciou 21. storočia, ktorá bude poskytovať nielen klasické knižničné služby, ale bude predstavovať dôležitú informačnú základňu a nevyhnutnú súčasť celoživotného vzdelávania.
 

Anketa

Páči sa Vám naša stránka?
 

Predpoveď počasia

Kurzy NBS

Kontextové odkazy

© 2019 Štátna vedecká knižnica